Menu

Firmamız sizlere çok uzun yıllardan beri; en iyi şekilde hizmet etmektedir. Zamanla birlikte moda ve dekorasyon anlayışı da değişmekte ve biz de kendimizi yeni gelişmelere göre şekillendirmekteyiz. Son yıllarda ağaç lavabo modelleri büyük ilgi görmekte. Biz de sizlere hem şık hem doğal görünen birçok lavabo modeli geliştirdik.

Ahşap (Ağaç) Lavabo Modelleri Seçimi

Ahşap lavabo modelleri içinden seçim yaparken öncelikle banyonuzun büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Her büyüklüğe uygun modelimiz mevcut ancak yanlış lavabo seçimi banyonuzun daha küçük görünmesine neden olabilir. Bu model seçimi yüzünden kullanım zorlukları yaşayabilirsiniz.

Tasarımlarımızı sizin banyonuzun şekline ve büyüklüğüne göre özelleştirebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek banyo ölçülerinizi ve fotoğraflarını paylaşırsanız size en uygun ağaç lavabo modellerini önerebiliriz. Siz de içinden en beğendiniz modeli seçerek banyonuza doğal şıklığı taşıyabilirsiniz.

Özellile son 5-6 senedir insanların doğaya duyduğu özlem arttı. Bu özlemi gidermek isteyenler evlerinde daha fazla yeşillik bulundurmaya başladı. İç mimarlar ve dekorasyon uzmanları insanların bu özlemini giderecek şekilde tasarımlar yapmaya başladılar. Doğayı mutfağınıza ve banyonuza kadar taşıyabileceğiniz modeller geliştirmeye başladılar. Firmamız da bunun farkına vararak sizler için en iyi en şık Ahşap Lavabo modellerini üretti.

Sizi çok iyi anlıyoruz. Evinizin hem doğanın bir parçası olarak görünmesini hem de ihtişamlı ve şık olmasını istiyorsunuz. Evinize ya da bulunduğunuz yer için gelenlerin hayran kalacağı bir banyoya sahip olmak tabi ki sizin de hakkınız.

Ürettiğimiz lavabolar ebat, renk, tarz, genişlik, derinlik, yükseklik ve şekil gibi uygun ürünü bulmayı kolaylaştıran pek çok seçeneğe sahip. Müşterilerine çanak, standart, köşe, tezgah altı ve tezgah üstü gibi zengin banyo lavabosu çeşitleri sunan firmamız, farklı materyal ve şekillerde lavabolar üretiyor.

Hem nostaljik hem doğal hem de çok kullanışlı herkes evinde ahşap lavabo bulunmasını isteyecek. Örneğin eskitme bir ahşap lavabo ile banyonuzun nasıl muhteşem bir görünüm kazanacağını tahmin edemeyeceksiniz.

Havlularınızı koyabileceğiniz çekmeceleri olan portatif ahşap lavabo modeli ile banyonuza harika bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bakıldığında ahşap lavabo farklı ve zarif bir görünüme sahiptir ve bunu temizlemesi de oldukça kolaydır. Özellikle bu tarz banyo dekorasyonlarının 2019 yılı içerisinde oldukça popüler olması da bekleniyor. Banyolar sonuç itibariyle evimizde her zaman şık görünmesini istediğimiz yerler ve bu noktada konu şık bir dekorasyon olunca bu sade ve zarif modeller de fazlasıyla yeterli oluyor. Özellikle doğallığı seven, özleyen, doğallıktan yana olan insanların ev dizaynı seçenekleri de muhakkak doğal eşyalar olacaktır. Doğallığı seven insanları yakından tanıyorsanız veya kendisiyseniz, evinizin abartıdan uzak, modern çizgilerle bütünleşen doğal eşyalarla dekore edildiğini söyleyebiliriz.

 

Ahşap Lavabo ve Masif Tezgâhlarda Kullandığımız Ağaç Çeşitleri

İROKO

Ürünlerimizde kullandığımız ahşap panellerden biri olan İroko, Afrika kökenli bir ağaç türüdür. Asıl kökeni Fildişi sahilleridir. Asya Yağmur Ormanları’nda yetişen Teak Ağacı ile aynı türdedir fakat farklı bir çeşididir. Teak Ağacı ve Iroko benzer kullanım alanlarına sahiptir. Afrika enleminin yer aldığı coğrafyada hemen hemen heryerde yetişmektedir. Familya olarak Moraceae ağaç ailesine mensuptur. Kambala, Moreira, İreme, Framere, Rokko ve Oroko gibi isimlerle de bilinmektedir. Hızlı büyüyen Iroko’nun uzunluğu 130 metreyi bulur ve çapı ise minimum 150 cm, maksimum 400 cm’ yi bulur. Afrika’dan ithal edilen Iroko, egzotik ağaç özelliğini taşımaktadır ve fırınlanmaktadır. Teak Ağacına alternatif olarakta çoğu zaman Iroko kullanılmaktadır.

ŞEKİL 1. -IROKO AĞACI

Şekil 1’ de mevcut olan İroko Ağacı, işlendikten sonra Şekil 2’ de ki formu alır.

 

ŞEKİL 2- IROKO PANEL

Iroko ağır, sert, yağlı, yüksek yoğunluklu ve yüksek derecede dirence sahip olduğu için mobilya sektöründe çok tercih edilen önemli bir ağaç çeşididir. Mobilya sektörü dışında Iroko; tekne, güverte, yat, parke ve dış mekan mobilyaları gibi geniş bir kullanım alanına sahiptir. Öncelikle sarımsı bir renge sahip olan Iroko işlendikten sonra oksijenle temas ettiği için bir ay gibi bir sürede kahve rengini alır. Uzun ömre sahip olan Iroko ağacı çürüme, böcek vb. sorunlara karşı yüksek direnç göstermektedir. Ahşap lavabo ve küvetlerimizde de Iroko’yu özellikle tercih etmemizin sebebi Iroko’nun nem, su ve güneş gibi doğa koşullarına uygun olmasıdır. Temizlemeside oldukça kolaydır. Ahşap lavabolarımızda kullandığımız tümmateryaller ekosisteme zararsız, doğal ve çevre dostudur.

 

blank

ŞEKİL 3

Iroko ağacının işlenmesinin ardından (Şekil 3.) sarımsı renge sahip olan İroko, işlenmesinin ardından oksijenle temas ettiği için (Şekil 4.) kahve tonlarında bir renk alır.

 

blank

ŞEKİL 4

Biz ise doğadan aldığımız ilhamla İroko’nun en şık ve en zarif halini doğallığına zarar vermeden en iyi şekilde banyolarınıza yansıttık.

blank

Ağaç Lavabo Modelleri

Etiketler: ağaç ahşap tasarımlar, ağaç lavabo modelleri, ahşap lavabo modelleri,

Benzer Yazılar
Ahşap Lavabo
Ahşap Lavabo Banyo Dekorasyon ndan sıkılanlar, banyosuna yeni bir görünüm katmak isteyenler, eski banyo lavabosunu yenilemek zorunda kalanlar Ahşap Lavabo ve Küvet seçeneklerim...
Kütük Banyo Lavabo Tezgahı
Kütük Banyo Tezgahı Kütük Banyo Lavabo Tezgahı yapımı ve diğer ahşap ürünlerimizin yapımına çok uzun yıllar önce yola çıktık. Birçok alanda rol alan Yüce Dekorasyo...
Ahşap Lavabo Tezgah Modelleri
Ahşap Lavabo Tezgah Modelleri 2021 Her geçen gün teknoloji gelişmekte. Teknoloji kendi şirketimiz için de gelişmekte. Son zamanlar da Ahşap Lavabo Tezgah Modelleri aramları yap...
Ahşap Mutfak Tezgahı
Ahşap Mutfak Tezgahı Ahşap Mutfak Tezgahı Firmaları  1974 yılından beri hizmet eden Yüce Dekorasyonun bir kolu olan Decomass olarak masif ahşabı Ahşap Mutfak Tezgahı olara...
Banyoda Ahşap Kullanımı
Banyoda Ahşap Kullanımı Alanları Tarihin en eski dönemlerin beri inşaatta Ahşap Kullanımı çok yaygın olmuştur. Banyoda Ahşap Lavabo kullanımı son 10 yıldır hızlanmış...
Kütük Mutfak Tezgahı
Kütük Mutfak Tezgahı Modelleri Kütük Mutfak Tezgahı yapım aşamaları ve modelleri görmek için bizi ziyaret edebilirsiniz. Kütük tezgah tasarım dünyasının 1. si olma yolu...