Menu

Ağaç Lavabo Tezgahı, günümüzde mutfak ve banyolar için popüler bir seçimdir. Ülkemizde de gün geçtikçe evlerde ve iş yerlerinde yaygınlaşmaya başlayan ağaç lavabo tezgahı modellerinin kısa sürede popülerleşmesinin ardında çeşitli nedenler vardır. Bunlardan biri ise hiç kuşkusuz ağaç lavabo tezgahı modellerinin estetik değeridir. Ahşap, mekana diğer malzemelerin yapamayacağı şekilde sıcaklık, doku ve doğal güzellik katar.

Gerçek ağaç lavabo tezgahı modaya uygun eski bir fikirdir. Ev sahipleri, sürekli değişen stiller dünyasında mutfak ve banyo tasarımındaki seçeneklere göz atarken, giderek daha fazla benzersiz, hazır fikirlere sahip oluyor. Ağaç lavabo tezgahların yeşil bina hareketinde de yeri vardır, çünkü birçok ahşap türü tamamen yenilenebilir ve genellikle geri dönüştürülmüş kaynaklardan toplanır. Ve tabii ki, ağacın güzel görünümü ve doğal hissi, herhangi bir tezgah malzemesinden oldukça farklıdır.

Ağaç Lavabo Tezgahı

Ağaç Lavabo Tezgahı

Ağaç Lavabo Tezgahı Stilleri ve Türleri

Ağaç lavabo tezgahlarının en iyi yönlerinden biri, mevcut seçeneklerin ve stil yükseltmelerinin sayısının çokluğudur. Temel stil seçenekleri arasında düz tane, uç tane ve kenar tane bulunur. Bunun ötesinde, ahşap tezgahlar ahşap türlerinin çeşitli kombinasyonları kullanılarak kakmalar, dama tahtası desenleri, kenarlıklar ve şeritler ile üretilebilir. Özel ahşap tezgahı için alışveriş yaparken, ince işçiliğin mevcut sayısız türle neler yapabileceğini anlamaya başlayacaksınız. Seçilecek en iyi ahşap türlerinden bazıları şunlardır:

–          Venge

–          Brezilya kirazı

–          Bambu (teknik olarak odunsu bir ot)

–          Akçaağaç

–          Ceviz

–          Meşe

Tür seçerken, bir ahşap tezgahın nihai hedefi hakkında tedarikçiyle konuşmak önemlidir. Bir bar üstü veya kasap bloğu olacak mı? Altına veya üstüne monte edilmiş bir lavabo olacak mı? Bazı türler çeşitli uygulamalarda diğerlerinden daha iyi performans gösterir.

Ağaç Lavabo Tezgahı Seçimi

Mutfağınızda ağaç kullanmanın artılarını ve eksilerini tartarken, farkında olmanız gereken birkaç nokta vardır:

Yarma ve çatlama: Ahşap organik bir malzeme olduğu için, doğru miktarda suistimal ve ihmal göz önüne alındığında, ayrılır, eğrilir, çatlar, yanar ve renk değiştirir. Evinizin girişine yıpranmış ve bölünmüş görünen ahşap bir kapınız varsa bu sadece ihmal nedeniyledir. Ahşabın her şey gibi korunması gerekir, ancak tartışmasız bu zorluklar, sağladığı muhteşem güzelliğe değer!

Nem: Tahta ve su karışmaz. Çoğu ahşap tezgahı yiyeceklerden ve lavabolardan gelen nem etrafında olacağından, ahşabı korumak için kaplamanın korunması önemlidir. Üretanlar ve vernikler gibi diğer yüzeyler gıdaya uygun yüzeyler değildir.

Buradaki dezavantaj, etkinliği korumak için her ay madeni yağ kaplamalarının yeniden uygulanması gerektiğidir. Bu soruna olası bir çözüm, ahşap tezgahınıza bir kesme tahtası ve bir masa üstü gibi davranmaktır. Ya da binlerce kişinin ahşap tezgahı ile olan aşk ilişkisine katılabilir ve aylık olarak onları yağlayabilirsiniz! Her şey ilgi ve zaman seviyenize bağlıdır.

Evyeler: Tezgaha bir lavabo kurmayı planlıyorsanız, suya dayanıklı bir yüzeyle bitirmek çok önemlidir. Aksi takdirde, odun suya uzun süre maruz kalması nedeniyle bölünebilir, eğilebilir ve hatta kararabilir.

Lekeler: Herhangi bir leke oluşursa, zımparalanabilirler, ancak bu ahşap kaplamayı kaldıracaktır ve bazı kaplamaların yenisiyle eski haline getirilmesi zordur (yağ dikkate değer bir istisnadır). Kesme yüzeyi için üst kısmı kullanacak ve lavabolu yağlanmış bir üste sahip olmak istiyorsanız, bu durumda sık sık yeniden yağlama yapılması gerekecektir.

Ağaç Lavabo Tezgahı Bakımı

Ağaç lavabo tezgahı modellerinin lekelenmesini veya zarar görmesini önlemek için ahşabın iyi korunması gerekir. Elbette, bu görevi yerine getirmeye yardımcı olacak birçok ürün vardır. Poliüretan, plastik bir filme kuruyan sıvı bir kaplamadır. Bu tezgahı mühürlemek için harikadır, ama sonra sizinle yeni ahşabınız arasında bir plastik katman oluşacaktır. Ayrıca, herhangi bir çizik veya aşınmış leke giderilmeden önce poli yüzeylerin genel olarak tamamen çıkarılması gerekir. Bu yüzden, yeni bir son kat uygulanmadan önce tezgahın tamamen temiz zımparalanması gerekir. Yağlı yüzeyler ahşaba nüfuz ederek ahşabın rengini ve parlaklığını ortaya çıkarır. Aynı zamanda ahşabın sıcaklığıyla ve ayırt edici dokusuyla doğrudan temas etmenizi sağlar. Yağlı yüzeyler de tüm yüzeyi zımparalamadan yerinde tamir edilebilir. Ancak özellikle lavabolar veya gıda hazırlama bölgeleri gibi yüksek etkili alanlarda poli yüzeylerden daha sık bakım gerektirecektir.

Etiketler: Ağaç Lavabo Tezgahı, Ağaç Lavabo Tezgahı Fiyatları, Ağaç Lavabo Tezgahı Modelleri,

Benzer Yazılar
Ahşap Küvet Fiyatları
Ahşap Küvet ve Ahşap Lavabo fiyatları farklılık gösterebilir, ürünün boyutuna ve işciliğine göre farklılık gösterebilir. İsteklerinizi bize iletebilirseniz uzaman proje...
Ahşap Banyo Dekorasyonu
Ahşap Banyo Dekorasyonu yaptırmak  kişilerin öncelikle kendi zevklerini belirlemesi adına dekore edeceği alan hakkında düşünmeleri gerekmektedir. Tasarım işleminin güne ha...
2019 Ahşap Lavabo Modellerimiz
2019 Ahşap Lavabo Modellerimiz Yeni bir eve taşındığımızda veya banyomuzu yenilemek istediğimizde ilk iş banyo lavabosunu değiştirmek olur. Çok kaliteli ve iyi görünen bir...
Ahşap Banyo Ürünleri
Ahşap Banyo Ürünleri 2020 Ahşap Banyo Ürünleri nelerdir diye düşündüğünüzde belkide aklınıza hiç Lavabo ya da Küvet gelmez değil mi? Oysa biz ürettiğimiz Ahşap Lava...
Ahşap Mutfak
Bir mutfağı nasıl dekore edeceğiniz konusunda birçok fikir bulabilirsiniz. Seçeceğiniz modeller tamamen sizin tercihinize dayanıyor, ancak en dikkat çekici ve ayırt edici biç...
Ahşap Küvet Kullanım Alanları
Ahşap Küvet Kullanım Alanları Decomass lüks ahşap banyolara modern yaklaşımı ile adından söz ettirmeye devam ediyoruz. Ne yapıyoruz; Ahşap Küvet Kullanım Alanları konusu...